O nás

 

mamacoffee – pražíme kávu s příběhem!

Nikaragua Finca El Guayabo

mamacoffee je pražírna kávy, která momentálně provozuje 7 kaváren a vlastní řemeslnou pekárnu.

Impulzem pro založení mamacoffee byla naše cesta do jižní Etiopie v roce 2007. První vlastní kavárnu v pražské Londýnské ulici a pražírnu kávy jsme formálně otevřeli o rok později. Založili jsme tak jednu z prvních pražíren výběrové kávy a nejstarší férovou pražírnu ve střední Evropě. Díky ní zaručujeme čerstvost naší kávy, kterou každoročně vybíráme z posledních sklizní drobných farmářů. Naše nabídka je sezónní a pravidelně se mění.

Postupně jsme otevřeli dalších sedm  kaváren v Praze, které provozujeme. Pět pod značkou mamacoffee, dále Cafe Jedna a spolu s kamarády pak Kavárnu pod Lipami . Otevřeli jsme vlastní řemeslnou pekárnu , spustili kavárenský eshop a program pro velkoobchodní zákazníky. Těm dokážeme dodávat nejen kávu, čaje, třtinový cukr a naše další produkty, ale také celou řadu baristických technologií.

Nikaragua

Často poskytujeme poradenské služby partnerským kavárnám a pomáháme firmám, kancelářím i dalším subjektům najít optimální řešení pro jejich prostory.

V roce 2011 jsme založili Prague Coffee Festival, největší akci se zaměřením na kávu ve střední a východní Evropě. Organizaci festivalu jsme předali spolku Coffee Embassy, který se věnuje propagaci kávové kultury a podpoře kávových profesionálů.

 

 

 

 

 

 

Etiopie

Naše produkty

Zrnka kávy, která končí ve vašem šálku, sledujeme od začátku jejich cesty. Klíčovým je pro nás důstojný, férový obchod, jež zaručuje spravedlivé výkupní ceny surovin v chudých rozvojových zemích. Díky tomu mohou např. děti farmářů chodit do škol, nedochází k novodobému otroctví a farmáři mohou své farmy rozvíjet a soustředit se na lepší ochranu životního prostředí. S kávovými farmáři navazujeme osobní kontakt, snažíme se je podpořit na mnoha úrovních, zajímají nás jejich příběhy, které se snažíme sdílet i s vámi.

Kromě kávy se zabýváme také dovozem čaje a třtinového cukru.

 

 

Pekárna mamacoffee

Quiche, kváskový chléb, mrkvový dort, tradiční bábovka …

To vše (a ještě mnohem víc) sami pečeme.

Chceme mít jistotu, že vše bude čerstvé, z kvalitních, sezónních surovin a hlavně dobré.

 

 

kava s pribehem

Zaměstnávání a spolupráce

Vždy se snažíme podporovat širší komunity. I proto jsme založili společnost fair balírna s.r.o.. První sociální podnik a chráněnou dílnu, která se zaměřuje na balení fair trade produktů.

Jsme přesvědčeni, že silná společnost má začlenit co nejvíce svých členů a všichni mají dostat příležitost. Jako jeden z nejlepších způsobů začlenění vnímáme práci, proto nabízíme  pracovní příležitosti lidem znevýhodněným na trhu práce, ať už se jedná o zdravotně postižené, příchozí, rodiče po rodičovské dovolené, nebo kohokoliv jiného.

Pokud byste se chtěli zapojit do týmu mamacoffee, dejte nám vědět!

 

 

 

 

Hodnoty mamacoffee

Kvalita

Věříme v kvalitu našich lidí, služeb i produktů. O tyto kvality trvale pečujeme a snažíme se je co nejvíce zvyšovat.

Lidské hodnoty a humanismus

Kavárny vnímáme jako důležité místo setkávání, příležitost pro otevřenou svobodnou a demokratickou diskusi. Vždy se snažíme být dobrým partnerem místní komunitě i občanské společnosti, podporovat je a pomáhat jim růst.

Profesionalita

Ctíme přátelský a profesionální přístup k zákazníkům, našim partnerům i dodavatelům.

Partnerství

Vytváříme pevná a rovnocenná partnerství uvnitř naší firmy, s našimi zákazníky, farmáři, dobrými dodavateli i širší komunitou.

Transparentnost a odpovědnost

V rámci všech našich aktivit vyžadujeme jasné a férové podmínky. Stále usilujeme o co nejmenší dopad na životní prostředí v našem okolí i okolí našich dodavatelů, farmářů a celé komunity. Vyhledáváme a preferujeme lokální dodavatele, se kterými navazujeme pevné vztahy. Osobně ověřujeme podmínky vzniku produktů, které používáme.

Ekologie

Ve všech našich aktivitách a provozech se snažíme chovat tak, abychom co nejvíce snižovali negativní dopady na životní prostředí. Pravidelně vyhodnocujeme naši celkovou činnost a navrhujeme konkrétní způsoby jak se dále v této oblasti zlepšovat.

 

 

Peru Gr.1 Swiss Water Process

Věříme, že skvělou kávu a čaj si můžete dopřát kdekoli: u vás doma, na pracovišti, v našich vlastních i partnerských kavárnách. Proto se snažíme, aby byla kvalitní, čerstvě pražená káva běžně dostupná v našich kavárnách i na eshopu. Ať už si chcete skvělou doma dopřát doma nebo ji odebírat ve velkém, máme pro vás zajímavou nabídku káv i příslušenství. Ozvěte se nám.

Marta a Daniel Kolský
zakladatelé a majitelé mamacoffee s.r.o.