pekárna

Počátky pekárny mamacoffee sahají do roku 2009, tedy do doby, kdy jsme otevřeli naši největší kavárnu – tu ve Vodičkově ulici. Právě tam byl ideální prostor pro kuchyň a pekárnu. Nejprve jsme zde pekli pouze pro Vodičkovu a zanedlouho i pro další naše ostatní kavárny. „Byla to v podstatě taková miniverze současné pekárny,“ vzpomíná s úsměvem tehdejší a po mateřské i dnešní provozní Bára.

V roce 2013 jsme připravili nové zázemí, abychom mohli bez problémů zásobovat všechny naše kavárny. Pekárna od té doby sídlí na Žižkově, kde pro vás stále připravujeme široký sortiment pečiva.

Čerstvé, sezónní a pečené s láskou

Hned od začátku jsme věděli, že chceme dělat nejen dokonalou kávu, ale také skvělé zákusky, dezerty, i slané pochoutky. Zásadní pro nás byla, a stále je, kvalita a čerstvost surovin, které odebíráme od místních dodavatelů, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme. Pečeme vždy ze sezonních surovin, bez barviv či konzervantů. Slovo polotovar u nás neznáme. 

Ke stálicím, které v našich vitrínách po dlouhá léta nikdy nechybí, patří šneky, pekanové sušenky, čokoládové brownies, banánový chlebíček nebo velmi oblíbený mrkvový dort. To ale neznamená, že bychom nevymýšleli a nezkoušeli nové recepty. Inspiraci hledáme třeba i ve středomořské a blízkovýchodní kuchyni. Když u nás dostanete hlad, vsadit můžete na jeden z našich skvěle vychucených hummusů nebo pirohy. 

Veganské, vegetariánské, bezlepkové a vše košer

Snažíme se vyslyšet vaše přání a chceme, aby si u nás mohl pochutnat skutečně každý. V naší nabídce tak každý den najdete veganské, vegetariánské i bezlepkové varianty vašich oblíbených výrobků. 

Od roku 2013 má naše pekárna i košer certifikaci od rabinátu Pražské židovské obce. Všechny naše produkty tedy splňují soubor židovských předpisů a stravovacích návyků. I díky tomu může naše pekárna nabídnout také košer cateringy. 

Vaše oslava? Pro nás žádný problém 

Plánujete oslavu narozenin, firemní akci nebo jen příjemné setkáni s přáteli a přemýšlíte, kde a jak zajistit občerstvení? Zkuste to u nás. Upečeme pro vás dort, pekáč šneků nebo třeba pita chléb a připravíme pořádnou dávku hummusu. S cateringem máme dlouhodobé zkušenosti a jsme velmi potěšeni tím, že se k nám naši klienti s důvěrou vrací. 

Chcete si u nás objednat dort? Nebo naplánovat větší akci a občerstvení na ni? Neváhejte a kontaktujte nás pekarna (et) mamacoffee.cz a nebo více v kontaktech zde.