pekárna

Počátky pekárny mamacoffee sahají do roku 2009, tedy do doby, kdy jsme otevřeli naši největší kavárnu – tu ve Vodičkově ulici. Právě tam byl ideální prostor pro kuchyň a pekárnu. Nejprve jsme zde pekli pouze pro Vodičkovu a zanedlouho i pro další naše kavárny. „Byla to v podstatě taková miniverze současné pekárny,“ vzpomíná s úsměvem Bára, která pekárnu od začátku vede.

V roce 2011 už nám prostory ve Vodičkově přestaly kapacitně stačit. A tak, abychom mohli bez problémů zásobovat všechny naše rozrůstající se kavárny, museli jsme se přestěhovat. Sídlo pro naši novou pekárnu jsme našli na Žižkově, kde pro vás i nyní stále připravujeme naše sušenky, dorty a jiné dobroty.

Čerstvé, sezónní a pečené s láskou

Hned od začátku jsme věděli, že chceme dělat nejen dokonalou kávu, ale také skvělé zákusky, dezerty, i slané pochoutky. Zásadní pro nás byla, a stále je, kvalita a čerstvost surovin, které odebíráme od místních dodavatelů, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme. Pečeme vždy ze sezonních surovin, bez barviv či konzervantů. Slovo polotovar u nás neznáme. 

Ke stálicím, které v našich vitrínách po dlouhá léta nikdy nechybí, patří šneky, pekanové sušenky, čokoládové brownies, banánový chlebíček nebo velmi oblíbený mrkvový dort. To ale neznamená, že bychom nevymýšleli a nezkoušeli nové recepty. Inspiraci hledáme třeba i ve středomořské a blízkovýchodní kuchyni. Když u nás dostanete hlad, vsadit můžete na jeden z našich skvěle vychucených hummusů nebo pirohy. 

Veganské, vegetariánské, bezlepkové a košer

Snažíme se vyslyšet vaše přání a chceme, aby si u nás mohl pochutnat skutečně každý. V naší nabídce tak každý den najdete veganské, vegetariánské i bezlepkové varianty vašich oblíbených výrobků. 

Od roku 2013 má naše pekárna i košer certifikaci od rabinátu Pražské židovské obce. Všechny naše produkty tedy splňují soubor židovských předpisů a stravovacích návyků. I díky tomu může naše pekárna nabídnout také košer cateringy. 

Vaše oslava? Pro nás žádný problém 

Plánujete oslavu narozenin, firemní akci nebo jen příjemné setkáni s přáteli a přemýšlíte, kde a jak zajistit občerstvení? Zkuste to u nás. Upečeme pro vás dort, pekáč šneků nebo třeba pita chléb a připravíme pořádnou dávku hummusu. S cateringem máme dlouhodobé zkušenosti a jsme velmi potěšeni tím, že se k nám naši klienti s důvěrou vrací. 

Chcete si u nás objednat dort? Nebo naplánovat větší akci a občerstvení na ni? Neváhejte a kontaktujte nás zde.

Ze zákulisí pekárny…

Naše dvě šikovné pekařky s výpomocí brigádníků pro vás za týden upečou:

více než 600 sušenek
okolo 400 kusů brownies
téměř 800 šneků 
a mnoho dalšího