Nezisk podcast | Se Zdeňkem Ráčilem – SSUUBO

Aktuální díl podcastu Cafe Nezisk je s profesorem Zdeňkem Ráčilem, který je členem správní rady nadačního fondu SSUUBO 

Nadační fond vznikl v roce 2020 na základě osobní zkušenosti týmu v Ugandě. 

Cílem aktivit nadačního fondu je poskytnout zdravotní péči a sociální zázemí nemocným se srpkovitou anémií ve venkovském regionu Buikwe v Ugandě. V Ugandě se každoročně narodí 20 000 dětí se srpkovitou anémií a 70-80% z nich se nedožije 5. roku života.

Péče o nemocné děti se odehrává na dětské HIV/AIDS klinice Jana Pavla II. provozované přes Health Initiatives Association ve venkovské oblasti Ugandy v okrese a městě Buikwe, které leží východně od hlavního města Kampala. Hlavním zaměřením kliniky je zdravotní a sociální péče o venkovské děti s HIV onemocněním, tak rozšířeným v této oblasti.

Zdeněk Ráčil popisuje své zkušenosti s fungováním v Ugandě, konkrétní příklady aktivit nadačního fondu i možnosti konkrétního zapojení a podpory dobrovolníků, nebo i firem a možnosti dárců. Bavíme se o zdravotnictví i dalších výzvách v Ugandě a o plánech a i konkrétních aktivitách. 

S prof. Zdeňkem Ráčilem se ve svém skvělém podcastu baví i “Zvědkyně”, tedy pokud se chcete dozvědět více informací především z pohledu biologie a zdravotnictví, doporučujeme i podcast Zvedkyne – “O Afrických krvinkách”, který najdete na spotify a Apple podcast.