Nezisk podcast | Dílny tvořivosti

V této epizodě podcastu Cafe Nezisk máme radost přivítat dvě hostky z organizace Dílny tvořivosti o.p.s. 

Jitku Častulíkovou – ředitelku, sociální pracovnici a terapeutku a Milli Janatkovou – výtvarnici a hudebnici.

Díky Milli je tato epizoda podcastu obohacena o ukázky tří skladeb jejího aktuálního alba – Klid prosím!, které vyšlo v letošním roce, a podporuje úctu k životu a zdraví.

Dílny tvořivosti vznikly v roce 2003 a od té dobry pomáhají lidem s postižením pracovat a žít kvalitní život. Jejich činnost zahrnuje široké spektrum sociálních služeb, které poskytují zejména lidem s různou kombinací diagnóz a postižení a lidem po poranění mozku.

Dílny tvořivosti již od roku 2004 poskytují registrované sociální služby a od roku 2004 soustavně službu Sociálně terapeutická dílna. Od roku 2005 – 2009 službu Sociální rehabilitace, jejíž poskytování v r. 2022 opět obnovují, tentokrát s inovovanou metodikou, větším záběrem oblastí podpory i cílových skupin.

V rámci podcastu probíráme konkrétní aktivity, programy a projekty, které Dílny tvořivosti za 19 let své existence realizovaly.

Aktuálně probíhá výstava Naruby v Kasárnách Karlín (do 4.12. 2022), která představuje výtvarná dílna obsažená ve výjimečné knize Naruby, jež spojuje 8+8 umělců (výtvarníků a spisovatelů). Naruby je nejen název, ale i proces vzniku knihy, protože oproti běžné situaci povídky a texty vznikaly na podkladě konkrétních výtvarných děl a ilustrací.

Celý prosinec 2022 Dílny tvořivosti převezmou interiér Cafe Nezisk, Pohořelec 2, Praha 1, kde můžete zakoupit adventní věnce, svícny a květiny, a 15. prosince od 14 hodin zde můžete zhlédnout opět výstavu děl, zakoupit knihu Naruby a poslechnout hudbu Milli Janatkové. Výtěžek z prodeje podpoří smysluplné aktivity pro lidi s postižením v rámci Dílen tvořivosti.

Více informací o organizaci naleznete na https://dilnytvorivosti.cz/ahttp://www.navraty.info/

Děkujeme Milli Janatkové za možnost využít v rámci podcastu fragmenty z jejích tří písní z nového alba Klid prosím!

Více informací: https://millijanatkova.com/

V podcastu jsou použity části skladeb: Klidová, Srdeční, Zádová z alba Klid prosím! (c) (p) Milli Janatková, 2022.

Pokud vás aktivity organizace Dílny tvořivosti zaujaly, podívejte se na webové stránky organizace, stavte se osobně v Café Nezisk a podpořte organizaci i sdílením na svých sociálních sítích. Děkujeme.

Budeme velice rádi za Vaší zpětnou vazbu prostřednictvím sociálních sítí a nebo e-mailem info(zavináč)mamacoffee.cz

Děkujeme, tým mamacoffee a Cafe Nezisk.