Kávový plakát přímo ze síta

IMG_4928To, že nás v mamacoffee baví káva, asi nikoho nepřekvapí. Ale víte, že nás taky baví svět grafiky, ilustrací, sítotisku a DIY kultury?

Vymysleli jsme proto dárek, který jsme si vždycky přáli dát i dostat. Krásný a originální plakát, s tématem kávy, který pro nás/vás navrhla ilustrátorka Nika Vacková (Nika mimochodem stojí i za současným vizuálem mamacoffee).

Návrh putoval do dílny klasického ručního sítotisku s názvem Síto tisk (sic!). Dominik (který spolu s Veronikou, Alicí a Tomášem kouzlí originální potisky papíru, textilu a dalších materiálů) vyrobil síto. Ve stejné dílně pak Veronika s Dominikem plakát ručně tiskli. V dílně, kam byste se chtěli podívat a možná v ní i nějaký čas strávit, protože se tu dá leccos zajímavého vyrobit nebo jen tak snít s výhledem na tajuplnou zahradu (trochu připomíná tu Trnkovu). Mezi poli a kousek od Berounky.

Plakát potom putoval se speciálními dřívky, provázkem a návodem do fair balírny, kde Mirek všechny potřebné propriety zkompletoval do tubusů. Teď plakáty natěšeně čekají, aby udělaly radost i vám a vašim blízkým. Moc doufáme, že udělají!