Bio Uganda Rwenzori Mountains je zpět!

káva Bio Uganda Rwenzori MountainsKdyž nám v létě došla káva Bio Uganda Rwenzori Mountains, ptali jste se nás, zda ji ještě někdy budeme mít. A ta chvíle konečně přišla! Oblíbená káva je zpět v naší nabídce.

Tato káva vás zaujme chutí červeného rybízu, mandarinek a medu, vysokou a ovocitou kyselostí a aroma tmavého karamelu, medu a červeného rybízu.

Káva Bio Uganda Rwenzori Mountains je vhodná zejména na alternativní přípravy, nejlépe si rozumí s dripem, aeropressem, frenchpressem či chemexem, vhodná je rovněž na přípravu v moccamasteru.

A jak jsme tuto kávu objevili? Ke kávě jsme se dostali díky farmářům z Bukonzo Organic Farmer’s Co-Operative Union. Káva pochází z úpatí hory Rwenzori. Právě zde jsou nejlepší podmínky pro pěstování této arabiky. A to díky nejvyšší nadmořské výšce v Ugandě, úrodné půdě a velkému množství srážek. Chudoba a nedostatek infrastruktury, stejně jako politická situace, byla pro pěstování kávy překážkou. Organizace farmářům pomáhá dostat se zpět mezi respektované producenty kvalitní kávy a využít plně potenciálu pro pěstování, který Uganda nabízí.

Káva Uganda Rwenzori Mountains má certifikaci Fairtrade i Bio. Zakoupíte ji v našich kavárnách či na našem e-shopu. Kávu prodáváme jako zrnkovou či vám ji rádi nameleme podle vaší potřeby.