Aperio v Café Nezisk

Duben v Nezisku patří společnosti APERIO a zdravému rodičovství.

Stát se rodičem je šok. Je to krok do neznáma a ačkoliv jsou role matky či otce pro mnohé z nás ty nejsmysluplnější a nejkrásnější v životě, přináší s sebou i mnoho velmi náročných okamžiků a situací. Aby se měli i ti, kteří jsou 24 hodin denně oporou a útěcho pro své ratolesti, o koho opřít, vznikla před 20 lety společnost APERIO. Neziskovka, která rodičům, a to i těm nastávajícím, dokáže poradit a podpořit je při překonávání překážek a nástrah, které je při péči o děti potkají. A co mimo jiné pomáhá rodičům v těžkých chvílích, nejčastěji když bojují s únavou a nevyspáním? Jistě, že káva! Pro tu z mamacoffee, kterou můžete ochutnat v Café Nezisk to v dubnu platí dvojnásob. Přijďte se sami na pražský Pohořelec přesvědčit a třeba se s námi na zeď podělit o vaše rodičovské zkušenosti.

Poradna pro rodiče, která poskytuje psychologickou i právní podporu online i prostřednictvím osobních či telefonických konzultací, a nezávislý Průvodce porodnicemi v ČR jsou dva stěžejní projekty, díky kterým se společnosti Aperio dostala do povědomí některých z nás. „Minulý rok poradnu pro rodiče využilo více než čtyři tisíce rodičů. Články s praktickými informacemi a radami si na našem webu ročně přečte několik desítek tisíc rodičů,“ říká Alžběta Krofánková, vedoucí péče o darující společnosti Aperio.

Nový měsíc, nová spolupráce

Měsíc se s měsícem sešel a březnovou neziskovku Portus, která v Nezisku úspěšně představila i jiné své projekty než ten nejznámější Akce Cihla, vystřídala pro měsíc duben společnost Aperio. „Slogan neziskovky je: ‚Pro děti jsou tu rodiče, pro rodiče Aperio!‘ To podle mě naprosto skvěle vystihuje jejich záměr. V Café Nezisk jsem se chtěli zase obrátit na novou cílovou skupinu. V tomto případě rodiče,“ vysvětluje důvod spolupráce Rachel Pojerová, provozní Café Nezisk a dodává, že Aperio prostor kavárny pojalo jako „informační infúzi” o rodičovství a porodnictví. 

Na zdi jsou vyvěšená zajímavá fakta týkající se těchto dvou oblastí, přes QR kód si lze stáhnout do telefonu dvě knihy zaměřené na těhotenství a zákony ohledně rodičovství. Součástí je také interaktivnější část – textové bubliny na zdi, do kterých mohou návštěvníci vepsat odpověď na otázku: Jaké je to být rodič? „Tak snad se zákazníci zapojí a vznikne z toho hezká koláž bublin,“ doufá Rachel Pojarová, která je společně s ostatními baristy kavárny připravena odpovídat na zvídavé otázky hostů kavárny.

Být v kavárně je nová cesta

Propojení Café Nezisk a Aperia vzniklo tak trochu díky předešlé, únorové spolupráci s Institutem pro památky a kulturu, který svou zkušenost sdílel na sociálních sítích. „Koncept kavárny, která podporuje neziskové organizace, se nám moc líbil. Celá spolupráce nám dává obrovský smysl, a to jak celospolečensky, tak pro Aperio i pro celý Pohořelec. Jsme rádi, že. Jsme rádi, že téma rodičovství ve všech svých odstínech v lidech z kavárny tak zarezonovalo,“ říká Alžběta Krofánková a dodává, že zisk kavárny, který každý měsíc putuje na účet spolupracující neziskovky, je pro Aperio příjemný bonus, který využijí na podporu dlouhodobou činnosti bezplatné a odborné poradny pro rodiče.

Koncept Café Nezisk oceňují dlouhodobě nejen zákazníci, kteří se do kavárny rádi vracejí, ale také neziskový sektor samotný: „To, že se mamacoffee rozhodla zvýšit povědomí o jejich činnosti tímto způsobem, je opravdu chvályhodné. Je to takový náznak dobře fungující občanské společnosti, ve které nezištnost a filantropie byznysu rozkvétá stejně jako solidarita lidí,“ uzavírá Alžběta Krofánková.

Koho přinese květen do Café Nezisk?

To se nechte překvapit a sledujte náš facebook a instagram, kde vám prozradíme více. 

Pokud vás fungování Café Nezisk zaujalo a rádi byste s námi také spolupracovali nebo znáte nějakou neziskovou organizaci, o které se moc neví a jejíž aktivita by stála za pozornost, ozvěte se nám.