Prodáváme extra panenský olivový olej!

Rozhodli jsme se s vámi podělit o olivový olej, který jsme začali používat v našich kuchyních. Proto již můžete v kavárnách mamacoffee i v Café Jedna zakoupit extra panenský olivový olej Yennima Yis (doslova “co bylo zrozeno ze země”).

Olivový olej jsme přivezli od z rodinné farmy Georgeho Etsose. Ten se svou rodinou hospodaří ve vesnici Mantzavinata na ostrově Kefalonia v Řecku. George s rodinou jsou již několikátou generací, která se tradičně věnuje produkci olivového oleje. Z generace na generaci přešly zkušenosti, vztah k místu i tradici a technika výroby.

Olej je produkován z odrůdy Koroneiky, která je pěstována bez jakýchkoliv chemikálií či umělých hnojiv. Jedná se o jeden z nejlepších olivových olejů světa, získal dokonce bronzovou příčku v Athena International Olive Oil Competition 2018. Má výrazné ovocité aroma a vybalancovanou chuť. Přijďte si dopřát tento jedinečný chuťový zážitek k nám do mamacoffee.

Olivy jsou ručně sbírány a za studena lisovány. Jedná se o jediný způsob, kterým je zajištěna vysoká kvalita a zachovány charakteristické vlastnosti extra panenského olivového oleje.