Podcast s Rachel Pojarovou o otevření café Nezisk

Zveme vás k poslechu nového podcastu, kde Dani s Rachel mluví o otevření nové kavárny café Nezisk, kterou najdete na adrese Pohořelec 2.

Nová kavárna? Ano, otevíráme malou kavárnu o výměru deseti metrů čtverečních nad Pražským hradem. Nebude to však naše klasická kavárna, celý koncept je trochu speciální. Kromě velikosti je podnik jedinečný především tím, že veškerý jeho zisk poputuje každý měsíc jiné neziskové organizaci. „Cílem projektu je vytvořit kavárnu, která každý měsíc podpoří a představí jinou neziskovou organizaci a její práci. Daná neziskovka bude samozřejmě s kavárnou po celý měsíc, ale i během příprav prezentace, aktivně spolupracovat,“ vysvětluje princip fungování Rachel. V průběhu celého roku se tak v prostorách kavárny vystřídá celkem 12 občanských organizací z různých oblastí společenského života. Jako první se zákazníkům představí Loono, které veřejnost učí zdravotní prevenci a do povědomí všech se dostalo díky projektu #prsakoule.

Dozvíte se, co provázelo přípravu k otevření kavárny a s jakými problémy jsme se setkali. Dále se rozhovor točí kolem neziskových organizací a občanského sektoru, které budou s kavárnou spjaty. Dani s Rachel mluví o celém konceptu, jak bude prezentace na tak malém prostoru fungovat a na co se můžete těšit. 

Máte nějakou oblíbenou neziskovou organizaci, které třeba není věnován taková pozornost ve veřejném prostoru, jakou by si zasloužila?