Nová káva z Etiopie

Ethiopia Guji Ana Sora natural 2023 – káva, kterou jste u nás měli možnost ochutnat již před pár lety. Vzhledem k tomu, že nám káva velmi chutnala, rozhodli jsme se jí vrátit do naší nabídky. 

Káva má kulaté, plné tělo a střední aciditu, skvěle se hodí na alternativní přípravy.  

A čím je tato káva výjimečná? 

Mycí stanice Ana Sora se nachází ve stejnojmenné vesnici, která je součástí slavné kávové oblasti Guji a je známá svými fantastickými kávami.  Plantáže se nacházejí v nadmořské výšce od 1 900 do 2 350 metrů nad mořem,  což způsobuje pomalejší zrání kávových třešní, protože teploty jsou nižší a třešně mají více času na vývoj. To přináší jedinečný profil šálku, který můžete najít pouze v Etiopii.

Doporučená příprava:  

Káva je vhodná na alternativní přípravy. Výborně si rozumí třeba s AeroPressem či V60.  

 Proč máme tuto kávu:  

 Farma a mycí stanice Ana Sora je jedinečná také tím, že je v soukromém vlastnictví a patří Israeli Degfovi, který se o výrobě kávy dozvěděl vše díky tomu, že vyrůstal jako dítě manažera této kooperativy a jeho matka prodávala zelená zrna na místní autobusové zastávce. Až do roku 2018 se veškerá káva zpracovávala naturální cestou, ale díky nedaleké řece Turo padlo rozhodnutí produkovat také promývané kávy, a tak se začalo využívat vody z řeky a postavila se mycí stanice.