Nová káva z Ugandy -

Nová káva z Ugandy

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Nenechte si ujít novou kávu! Pochází ze středu Afriky, z Ugandy. Ugandu a farmáře z úpatí pohoří Rwenzori jsme navštívili již dvakrát, při druhé návštěvě zde naši kolegové Jakub a Lukáš strávili necelé tři měsíce.  Díky vysoké nadmořské výšce a úrodné půdě jsou zde ideální podmínky pro pěstování kávy. Farmáři své malé rodinné farmy sdružují do kooperativ, kde spolupracují, aby plně využili potenciálu pro pěstování, který Uganda nabízí. S kooperativou Bukonzo jsme strávili několik dní a prošli s nimi jejich postupy, nyní můžete ochutnat výsledek. Čeká vás příjemná čokoládová sladkost s tóny ananasu a citronové kůry. Káva vás potěší svou sladkostí a nízkou aciditou, nejlépe si ji vychutnáte při přípravě v moka konvičce, nebo jako espresso, třeba u nás v kavárnách.

Jak proběhly tři měsíce na kávové zpracovně, o životě farmářů a kávě si můžete poslechnout v Podcastu s Jakubem a Lukášem. Fotky z projektu najdete na instagramu z té doby.