Nikaragua Enrique & Silvia není jen skvělá káva

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

kavove-sazenice

kavove-postele

Naše nová 100% arabika z Nikaragui je velmi kvalitní výběrovou kávou. Má plné, krémové tělo, středně pražená, ucítíte z ní mléčnou čokoládu, zralé třešně a jasmínové tóny s podchutí marcipánu. Nejlépe si ji vychutnáte filtrovanou, případně jako výraznější espresso.

cupping

plantaz

Má ale za sebou i velmi inspirující příběh. Enrique a Silvia koupili kávovou farmu v Nikaragui v oblasti Matagalpa v roce 2004. Od té doby za peníze utržené z prodeje kávy podporují neziskové organizace, které se zaměřují na vzdělávání dětí v této oblasti. Farma se tak stala významným bodem zdejší komunity nejen poskytováním kvalitního vzdělání, ale i velkým počtem pracovních míst, která jsou férově zaplacená.

Chcete být i vy součástí tohoto příběhu? Kupte si kávu Nikaragua Enrique & Silvia přímo na našem e-shopu, nebo ji přijďte ochutnat do našich kaváren.

ochutnejte novou kávu

PŘEHLED INFORMACÍ O KÁVĚ:

Stupeň pražení: střední
Aroma: mléčná čokoláda, zralé třešně, jasmínové tóny
Chuť: vyrovnaná a komplexní chuť mléčné čokolády, zralých třešní s marcipánovým pozadím
Podchuť: marcipán
Kyselost: sladká
Tělo: plné, krémové

Doporučené druhy přípravy: primárně filtrovaná káva, alternativně na výraznější espresso

Druh: 100% arabika
Producent: Enrique Ferrufino a Silvia Norori
Region: Matagalpa
Nadmořská výška: 1400 m n. m.
Odrůda: H3
Zpracování: natural