Nikaragua Aranjuez Don Byron Corrales

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Přivítejte novou kávu v nabídce mamacoffee – představujeme vám Nikaragua Aranjuez Don Byron Corrales.

S nikaragujským farmářem Byronem Corralesem se osobně známe a přátelíme už několik let. Jeho kávová farma Los Pinos (Borovice) je naprosto unikátním příkladem soužití člověka s přírodou. Byron zásadně ovlivnil nejen podmínky pro pěstování kávy v oblasti Matagalpy, ale také život místních obyvatel zlepšením zdrojů pitné vody i elektrické energie.

Byron začal pěstovat kávu se svým otcem v období nikaragujské revoluce v roce 1986. Přestože vystudoval zemědělskou univerzitu, kde se učí výhradně konvenční farmaření, již na začátku své farmářské kariéry se rozhodl jít naprosto přírodní cestou. Na své farmě o velikosti 30 hektarů vybudoval samostatný systém s ohledem na dlouhodobou ekologickou udržitelnost propojením vztahů rostlin, zvířat a dalších místních zdrojů. Pro hnojení, výživu a ochranu rostlin využívá širokou škálu vlastních postupů a prostředků od vlastního kompostu po unikátní biologickou kontrolu pěstování kávovníků.

I díky svému osobnímu přístupu ke každému kávovníku v průběhu celého roku, se jeho kávy každoročně umisťují mezi nejlepšími z Nikaraguy.

Máme radost, že náš Nikaragujský tým spolupracuje právě s Byronem Corralesem. Díky spojení Byronových zkušeností a přístupu a zkušeností našeho týmu – nikaragujského kávového specialisty Chepeho a několikanásobné mistryně České republiky v cuptastingu Zuzany Černé, vznikla skvělá káva, kterou musíte vyzkoušet i vy!

Kávu zakoupíte v našich kavárnách i na našem eshopu.

Detailní informace:

Země původu: Nikaragua

Region: Matagalpa

Producenti: Don Byron Corrales

Nadmořská výška: 1 200-1 300 m n.m.

Odrůda: caturra, yellow catuai

Sběr: ruční

Zpracování: promyté

Stupeň pražení: střední

Chuťový profil:

Aroma: vyrovnané, kakao, vlašský ořech, s tóny švestek

Chuť: kakao, vlašský ořech, švestky, nugátové tóny, skvěle vybalancovaná

Podchuť: dlouhá po kakau

Kyselost: nízká

Tělo: střední, smetanové