Bio Uganda Rwenzori Mountains je zpět!

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

káva Bio Uganda Rwenzori MountainsKdyž nám v létě došla káva Bio Uganda Rwenzori Mountains, ptali jste se nás, zda ji ještě někdy budeme mít. A ta chvíle konečně přišla! Oblíbená káva je zpět v naší nabídce.

Tato káva vás zaujme chutí červeného rybízu, mandarinek a medu, vysokou a ovocitou kyselostí a aroma tmavého karamelu, medu a červeného rybízu.

Káva Bio Uganda Rwenzori Mountains je vhodná zejména na alternativní přípravy, nejlépe si rozumí s dripem, aeropressem, frenchpressem či chemexem, vhodná je rovněž na přípravu v moccamasteru.

A jak jsme tuto kávu objevili? Ke kávě jsme se dostali díky farmářům z Bukonzo Organic Farmer’s Co-Operative Union. Káva pochází z úpatí hory Rwenzori. Právě zde jsou nejlepší podmínky pro pěstování této arabiky. A to díky nejvyšší nadmořské výšce v Ugandě, úrodné půdě a velkému množství srážek. Chudoba a nedostatek infrastruktury, stejně jako politická situace, byla pro pěstování kávy překážkou. Organizace farmářům pomáhá dostat se zpět mezi respektované producenty kvalitní kávy a využít plně potenciálu pro pěstování, který Uganda nabízí.

Káva Uganda Rwenzori Mountains má certifikaci Fairtrade i Bio. Zakoupíte ji v našich kavárnách či na našem e-shopu. Kávu prodáváme jako zrnkovou či vám ji rádi nameleme podle vaší potřeby.