Druhy kurzů pro kávovou rodinu

1. Jak na kávu doma?

Jak si připravit lahodnou kávu doma za pomocí alternativních příprav? V tomto kurzu se dozvíte a blíže nahlédnete pod pokličku příprav kávy v moka konvičce, ve french pressu, v aeropressu, v džezvě nebo pomocí V60. Všechny přípravy společně ochutnáme a budete tak mít možnost najít si svého favorita ve světě alternativních metod. Pokud jste v kávové rodině prvním rokem, doporučujeme navštívit nejprve tento kurz.

Doba trvání: 2h
Kapacita: 4-6 lidí

2. Cupping + trocha senzoriky

Srkat, srkat, srkat. Tajné heslo všech cuppingů. Cupping je řízená degustace kávy, která má jasný scénář a daná pravidla. V tomto kurzu si budete moci tento unikátní způsob ochutnávání kávy vyzkoušet. Budeme společně ochutnávat aktuální nabídku káv mamacoffee. Můžete si tak porovnat jednotlivé kávy mezi sebou a ujasnit si vlastní chuťové preference. Zároveň si budete moci otestovat senzorické schopnosti na sadě vůní Jeana Lenoira, kterou využívají pražiči a baristé ke tříbení svých nosů.

Doba trvání: 2h
Kapacita: 4-6 lidí

3. Základy latte artu + příprava espressa

Ne nadarmo se říká, že základem dobrého mléčného nápoje je espresso. Bez dobrého espressa dobré latte neuděláte. Proto součástí kurzu základů latte artu se okrajově dotkneme i základních pravidel pro přípravu vyváženého espressa. Ukážeme si a vyzkoušíte si, jak správně vyšlehat mléčnou pěnu (emulzi), jak s ní pracovat při snaze nakreslit obrázek. Zjistíte, že to není tak lehké, jak se zdá. Nebojte se ani pokud jste latte art nikdy nezkoušeli, třeba právě teď je ta pravá chvíle!

Doba trvání: 1,5h
Kapacita: 4 lidé[:]