Bezkofeinová káva: po Dublinu nepoznáte rozdíl

KávovarKáva bez kofeinu. Středobod kavárenských sporů. Je kvalitní? Chutná jako káva? Není lepší si místo ní dát jednoduše čaj? Přesně tyto otázky se v naší pražírně stále objevovaly. Rukama a cuppovacími lžícemi nám prošly desítky různých vzorků, které se výrazně lišily svou kvalitou a chutí. Naše hledání skončilo po návštěvě World of Coffee v Dublinu.

Dublin, Švýcarsko a nový Honduras

O dekofeinizaci švýcarskou vodní cestou (Swiss Water Process) jsme mnohé slyšeli, ale až na loňském World of Coffee v Dublinu jsme měli možnost takto upravenou kávu ochutnat. A musíme říct: klobouk dolů. Káva je tak skvělá, že téměř není poznat rozdíl od kávy kofeinové (opravdu!). Důvodem je až neuvěřitelně šetrný proces dekofeinizace bez přídavku chemických látek za použití velmi kvalitní vstupní kávy. Diskuse v pražírně skončily. Nová bezkofeinová káva, náš, již druhý speciality coffee “dekaf”,  Honduras Capucas SWP, je naše (a vaše)! V chuti této kávy ucítíte jasné tóny kakaa, příjemného grepu a mandlí. Kyselost této kávy je nižší, tělo krásně plné, kulaté.

Vyzkoušejte slepý test

web_prazirna2Nevěříte? Vyzkoušejte si doma nebo v kavárně slepý test – porovnejte minimálně dva vzorky kávy a otipujte, který z nich je bez kofeinu, a který s kofeinem. Poznali jste? Dejte nám vědět na marketa.kolanova@mamacoffee.cz.

Chcete vědět víc?

Eshop: Honduras Capucas SWP decaff Fairtrade Organic
Soutěž o bezkofeinovou kávu: Bezkofeinová soutěž (13.1. – 17.1.2017)
Článek: Jak vzniká bezkofeinová káva?
Články: Množství kofeinu v kávě může ovlivnit i způsob přípravy