Výstavy 10 let mamacoffee

Etiopie_Konga_Beraso_IMG_2074

Je to deset let, co jsme založili mamacoffee. Deset let radostí, starostí, zkušeností i nadšení. Jako malé ohlédnutí chceme představit některé z lidí, kteří nás provázejí a díky jejichž práci můžete ochutnat jednotlivé kávy. Ve čtyřech našich kavárnách představujeme fotografie různých farmářů i jejich rodiny. Chceme tak vzdát hold jim i práci našich kolegyň a kolegů, díky kterým mamacoffee je.

Výstava ve Vodičkově

Dlouhodobě potkáváme na našich cestách za kávovými farmáři a farmářkami neobyčejné ženy. Často velice silné až ikonické vzory. Chceme jim tímto způsobem poděkovat, vzdát hold i přiblížit jejich příběhy.

Výstava v Sokolovské

Tato výstava je věnovaná Brazílii. Tu nelze přehlédnout, nejen proto, že je to pátá největší země na světě, ale z pohledu kávového zejména proto, že se jedná o největšího světového producenta kávy. Masová produkce Brazílie stojí za tím, že se káva rozšířila a stala se dostupná pro široké masy.

Výstava v Londýnské

V kavárně v Londýnské si můžete prohlédnout fotografie z Etiopie. Byla prvním místem, kam jsme se vyrazili před 10ti lety podívat za kávovými farmáři. Od roku 2007 jsme na místě byli prakticky každý rok. Právě díky cestě do Etiopie vznikla myšlenka pojmenovat naší pražírnu mamacoffee, jako připomenutí „matky káv“ a místa odkud se káva rozšířila do celého světa.

Výstava na Jiřího z Poděbrad

Kávy z Guatemaly jsou jedny z nejoblíbenějších káv z naší nabídky. Kávy jsme objevili díky původně hodně negativnímu zážitku a spolupráci s člověkem, který se vůči nám zachoval velice špatně. I přes tuhle negativní zkušenost jsme se rozhodli sami vypravit do Guatemaly a ověřit věci přímo na místě. A právě Guatemale je věnována výstava v kavárně na Jiřáku.

 

Jak vidíte, co kavárna, to jiný příběh.  Výstavy budou k vidění do konce března. Tak se za námi stavte na kávu. Těšíme se.